Iedere eerste maandagochtend en derde woensdagochtend van de maand kunt u ons van 10 tot 12 uur bezoeken in het heemhuis. |
Tramhalte Vlierden
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
De tram op de Tramlijn Asten-Vlierden-Helmond liep vanaf 1906 via het tracé Ommel en het Vlierdense deel van Brouwhuis. Op 23 mei 1906 reed de eerste tram van Asten naar Helmond. Bij Beersdonk in Brouwhuis was een halteplaats waar reizigers in en uit konden stappen en waar goederen gelost en geladen konden worden.
Tot de bouw van het Boerenbondsgebouw in Vlierden in 1928 waren er bij de tramhalte geen voorzieningen voor de tramreizigers en daarna was het niet meer dan een klein houten schuilhokje dat aangebouwd werd tegen de zijgevel van de graanmalerij van het boerenbondsgebouw.
Op 15 mei 1935 kwam de halte te vervallen want toen is de tramlijn Asten - Helmond opgeheven.