Volkstelling van 1829: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 4: | Regel 4: | ||
De originele aktes zijn te vinden op de website van Regionaal Historisch Informatiecentrum Eindhoven (RHCe) [https://www.rhc-eindhoven.nl/collectie?mivast=48&mizig=210&miadt=48&micode=13180&milang=nl&mizk_alle=volkstelling%201829&miview=inv2 toegang 13180 gemeentebestuur Deurne inv.nr. 4528]. Het bronnummer geeft de volgpagina in die bron aan. | De originele aktes zijn te vinden op de website van Regionaal Historisch Informatiecentrum Eindhoven (RHCe) [https://www.rhc-eindhoven.nl/collectie?mivast=48&mizig=210&miadt=48&micode=13180&milang=nl&mizk_alle=volkstelling%201829&miview=inv2 toegang 13180 gemeentebestuur Deurne inv.nr. 4528]. Het bronnummer geeft de volgpagina in die bron aan. | ||
{| | |||
|Als meerdere gezinnen in één huis wonen zijn de betreffende||style="background-color:#FC9;"|huisnummers gekleurd. | |||
|} | |||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
Regel 25: | Regel 28: | ||
|4||Meulenhof||4||7||[[Johannes Rijnders (1788-1870)|Rijnders, Johannis]]||41||landbouwer||2 | |4||Meulenhof||4||7||[[Johannes Rijnders (1788-1870)|Rijnders, Johannis]]||41||landbouwer||2 | ||
|- | |- | ||
|5||Meulenhof||5|| | |5||Meulenhof||style="background-color:#FC9;"|5||5||[[Johannes Jansse (1774-1848)|Teunissen, Johannis]]||34|||landbouwer||3 | ||
|- | |- | ||
|6||Meulenhof||6|| | |6||Meulenhof||style="background-color:#FC9;"|6||6||[[Johannes Manders (1760-1835)|Manders, Johannis Mathijs]]||70||landbouwer||3 | ||
|- | |- | ||
|7||Meulenhof||7||7||[[Anthonius van den Bighelaer (1787-1822)|Leijenburg, Catharina van]]||50||landbouwerse||3 | |7||Meulenhof||7||7||[[Anthonius van den Bighelaer (1787-1822)|Leijenburg, Catharina van]]||50||landbouwerse||3 | ||
Regel 89: | Regel 92: | ||
|36||Milheezendijk||36||3||[[Paul Cleven (1789-1861)|Cleeven, Paulus]]||39||landbouwer||10 | |36||Milheezendijk||36||3||[[Paul Cleven (1789-1861)|Cleeven, Paulus]]||39||landbouwer||10 | ||
|- | |- | ||
|37||[[Wasberg]]||37||3||[[Johannes van den Berckmortel (1788-1870)|Berkmortel, Johannis van de]]||41||landbouwer||11 | |37||[[Wasberg]]||style="background-color:#FC9;"|37||3||[[Johannes van den Berckmortel (1788-1870)|Berkmortel, Johannis van de]]||41||landbouwer||11 | ||
|- | |- | ||
|38||Wasberg||38||4||[[Franciscus Maes (1801-1839)|Maas, Francis]]||28||touwslager||11 | |38||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|38||4||[[Franciscus Maes (1801-1839)|Maas, Francis]]||28||touwslager||11 | ||
|- | |- | ||
|39||Wasberg||39||2||[[Joanna Maria Jacobs (1786-1835)|Jacobs, Joanna Maria]]||48||spinster||11 | |39||Wasberg||39||2||[[Joanna Maria Jacobs (1786-1835)|Jacobs, Joanna Maria]]||48||spinster||11 | ||
|- | |- | ||
|40||Wasberg||40||3||[[Franciscus Strijbos (1780-1828)|Bouwmans, Francina]]||57||spinster||11 | |40||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|40||3||[[Franciscus Strijbos (1780-1828)|Bouwmans, Francina]]||57||spinster||11 | ||
|- | |- | ||
|41||Wasberg||41||4||[[Gerardus van Heughten (1763-1827)|Hermans, Hendrina]]||44||spinster||11 | |41||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|41||4||[[Gerardus van Heughten (1763-1827)|Hermans, Hendrina]]||44||spinster||11 | ||
|- | |- | ||
|42||Wasberg||42||5||[[Antonius Kolen (1759-1842)|Koolen, Antony]]||70||landbouwer||11 | |42||Wasberg||42||5||[[Antonius Kolen (1759-1842)|Koolen, Antony]]||70||landbouwer||11 | ||
|- | |- | ||
|43||Wasberg||43||3||[[Wilhelmus Verbakel (1775-1818)|Geeven, Maria]]||61||spinster||12 | |43||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|43||3||[[Wilhelmus Verbakel (1775-1818)|Geeven, Maria]]||61||spinster||12 | ||
|- | |- | ||
|44||Wasberg||43a||1||Smits, Catharina||32||spinster||12 | |44||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|43a||1||Smits, Catharina||32||spinster||12 | ||
|- | |- | ||
|45||Wasberg||44||3||[[Wilhelmus van der Sande (1799-1831)|Zanden, Willem van der]]||30||landbouwer||12 | |45||Wasberg||44||3||[[Wilhelmus van der Sande (1799-1831)|Zanden, Willem van der]]||30||landbouwer||12 | ||
Regel 111: | Regel 114: | ||
|47||Wasberg||46||7||[[Joannes van de Kerkhof (1779-1863)|Kerkhof, Johannis van de]]||50||landbouwer||12 | |47||Wasberg||46||7||[[Joannes van de Kerkhof (1779-1863)|Kerkhof, Johannis van de]]||50||landbouwer||12 | ||
|- | |- | ||
|48||Wasberg||47||4||[[Gerardus van Leunen (1782-1837)|Leunen, Gerrit van]]||47||wever||12 | |48||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|47||4||[[Gerardus van Leunen (1782-1837)|Leunen, Gerrit van]]||47||wever||12 | ||
|- | |- | ||
|49||Wasberg||48||4||[[Martinus Bastiaans (1786-1853)|Bastiaans, Martinus]]||42||dagloner||13 | |49||Wasberg||style="background-color:#FC9;"|48||4||[[Martinus Bastiaans (1786-1853)|Bastiaans, Martinus]]||42||dagloner||13 | ||
|- | |- | ||
|50||Wasberg||49||6||[[Wilhelmus Bertrams (1768-1831)|Bertrams, Willem]]||61||wever||13 | |50||Wasberg||49||6||[[Wilhelmus Bertrams (1768-1831)|Bertrams, Willem]]||61||wever||13 | ||
Regel 278: | Regel 281: | ||
|- | |- | ||
|131||Haageind||120||3||[[Petrus Aldenzee (1798-1857)|Aldenzee, Peter]]||31||smid||32 | |131||Haageind||120||3||[[Petrus Aldenzee (1798-1857)|Aldenzee, Peter]]||31||smid||32 | ||
|- | |||
|132||Haageind||121||9||[[Johannes van de Mortel (1799-1872)|Mortel, Johannis van de]]||30||timmerman||32 | |||
|- | |||
|133||Kerkeind||style="background-color:#FC9;"|122||7||[[Gabriel Pluijm (1767-1848)|Pluijm, Gabriel]]||63||wever||33 | |||
|- | |||
|134||Kerkeind||style="background-color:#FC9;"|123||5||[[Joannes Wilhelmus Brangers (1796-1844)|Brangers, Johannis Wilhelmus]]||34||kleermaker | |||
|} | |} | ||
[[categorie:lijsten]] | [[categorie:lijsten]] |
Versie van 24 dec 2020 13:25
Onderstaand overzicht van de volkstelling van 1829 geeft per adres het aantal gezinsleden, de hoofdbewoner, de leeftijd en het beroep.
De originele aktes zijn te vinden op de website van Regionaal Historisch Informatiecentrum Eindhoven (RHCe) toegang 13180 gemeentebestuur Deurne inv.nr. 4528. Het bronnummer geeft de volgpagina in die bron aan.
Als meerdere gezinnen in één huis wonen zijn de betreffende | huisnummers gekleurd. |
Volkstelling van 1829 in Deurne | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
nr. | wijk | huisnr. | bewoners | hoofdbewoner | leeftijd | beroep | bronnr. |
1 | Meulenhof | 1 | 6 | Crooijmans, Johannis | 59 | landbouwer | 2 |
2 | Meulenhof | 2 | 6 | Roijakkers, Dirk | 53 | landbouwer | 2 |
3 | Meulenhof | 3 | 5 | Manders, Antony | 46 | landbouwer | 2 |
4 | Meulenhof | 4 | 7 | Rijnders, Johannis | 41 | landbouwer | 2 |
5 | Meulenhof | 5 | 5 | Teunissen, Johannis | 34 | landbouwer | 3 |
6 | Meulenhof | 6 | 6 | Manders, Johannis Mathijs | 70 | landbouwer | 3 |
7 | Meulenhof | 7 | 7 | Leijenburg, Catharina van | 50 | landbouwerse | 3 |
8 | Meulenhof | 8 | 7 | Berg, Johannis van den | 52 | landbouwer | 4 |
9 | Meulenhof | 9 | 4 | Deenen, Huibert | 35 | landbouwer | 4 |
10 | Meulenhof | 10 | 5 | Raijmakers, Johannis | 32 | landbouwer | 4 |
11 | Meulenhof | 11 | 4 | Rovers, Wilbrordus | 43 | landbouwer | 4 |
12 | Blijs | 12 | 3 | Laar, Simon van de | 27 | landbouwer | 5 |
13 | Blijs | 13 | 9 | Kerkhof, Willem van de | 50 | landbouwer | 5 |
14 | Bruggen | 14 | 3 | Veggel, Gerardus van | 29 | landbouwer | 5 |
15 | Bruggen | 15 | 9 | Mortel, Antony van de | 70 | landbouwer | 5 |
16 | Bruggen | 16 | 5 | Bankers, Johannis | 59 | landbouwer | 6 |
17 | Bruggen | 17 | 2 | Gruijters, Johannis | 34 | landbouwer | 6 |
18 | Bruggen | 18 | 5 | Heesman, Pieter | 34 | landbouwer | 6 |
19 | Voort | 19 | 6 | Lammers, Johannis | 41 | landbouwer | 6 |
20 | Voort | 20 | 7 | Beijers, Dirk | 33 | landbouwer | 7 |
21 | Kouwenhoek | 21 | 5 | Zanden, Anna Maria van der | 63 | landbouwerse | 7 |
22 | Kouwenhoek | 22 | 5 | Sleegers, Willem | 58 | landbouwer | 7 |
23 | Kouwenhoek | 23 | 4 | Mortel, Anna van de | 66 | landbouwerse | 8 |
24 | Kouwenhoek | 24 | 1 | Kerkhof, Mechelina van de | 64 | spinster | 8 |
25 | Kouwenhoek | 25 | 5 | Ooij, Nicolaas van | 49 | dekker | 8 |
26 | Wasberg | 26 | 5 | Bree, Martinus van | 52 | landbouwer | 8 |
27 | Wasberg | 27 | 4 | Pluijm, Antony | 60 | landbouwer | 8 |
28 | Wasberg | 28 | 5 | Bree, Willem van | 50 | landbouwer | 9 |
29 | Wasberg | 29 | 3 | Doorne, Jan van | 71 | landbouwer | 9 |
30 | Wasberg | 30 | 7 | Bouwmans, Willem | 66 | landbouwer | 9 |
31 | Wasberg | 31 | 5 | Kerkhof, Pieter van de | 48 | dekker | 9 |
32 | Milheezendijk | 32 | 6 | Vorst, Francis van de | 43 | dagloner | 10 |
33 | Milheezendijk | 33 | 4 | Munsters, Pieter | 72 | landbouwer | 10 |
34 | Milheezendijk | 34 | 3 | Berkers, Antony | 37 | landbouwer | 10 |
35 | Milheezendijk | 35 | 5 | Strijbosch, Hendricus | 61 | landbouwer | 10 |
36 | Milheezendijk | 36 | 3 | Cleeven, Paulus | 39 | landbouwer | 10 |
37 | Wasberg | 37 | 3 | Berkmortel, Johannis van de | 41 | landbouwer | 11 |
38 | Wasberg | 38 | 4 | Maas, Francis | 28 | touwslager | 11 |
39 | Wasberg | 39 | 2 | Jacobs, Joanna Maria | 48 | spinster | 11 |
40 | Wasberg | 40 | 3 | Bouwmans, Francina | 57 | spinster | 11 |
41 | Wasberg | 41 | 4 | Hermans, Hendrina | 44 | spinster | 11 |
42 | Wasberg | 42 | 5 | Koolen, Antony | 70 | landbouwer | 11 |
43 | Wasberg | 43 | 3 | Geeven, Maria | 61 | spinster | 12 |
44 | Wasberg | 43a | 1 | Smits, Catharina | 32 | spinster | 12 |
45 | Wasberg | 44 | 3 | Zanden, Willem van der | 30 | landbouwer | 12 |
46 | Wasberg | 45 | 4 | Zanden, Wilhelmina van der | 66 | landbouwster | 12 |
47 | Wasberg | 46 | 7 | Kerkhof, Johannis van de | 50 | landbouwer | 12 |
48 | Wasberg | 47 | 4 | Leunen, Gerrit van | 47 | wever | 12 |
49 | Wasberg | 48 | 4 | Bastiaans, Martinus | 42 | dagloner | 13 |
50 | Wasberg | 49 | 6 | Bertrams, Willem | 61 | wever | 13 |
51 | Wasberg | 50 | 3 | Keijzers, Hendrik | 55 | landbouwer | 13 |
52 | Wasberg | 51 | 5 | Meulendijks, Everardus | 51 | landbouwer | 13 |
53 | Wasberg | 52 | 10 | Nooijen, Jan | 50 | landbouwer | 14 |
54 | Wasberg | 53 | 6 | Jacobs, Petronilla | 54 | landbouwerse | 14 |
55 | Wasberg | 54 | 5 | Weijer, Ida van de | 53 | landbouwerse | 14 |
56 | Wasberg | 54 | 1 | Leuken, Christina van | 37 | spinster | 15 |
57 | Wasberg | 54a | 3 | Verhees, Arnoldus | 63 | landbouwer | 15 |
58 | Wasberg | 55 | 6 | Martens, Jan | 46 | dagloner | 15 |
59 | Wasberg | 55a | 1 | Ven, Hendrina van de | 53 | spinster | 15 |
60 | Wasberg | 56 | 5 | Beek, Mattijs van de | 76 | landbouwer | 15 |
61 | Wasberg | 57 | 5 | Hermans, Annamaria | 45 | spinster | 15 |
62 | Wasberg | 58 | 6 | Neerven, Dorothea van | 33 | landbouwer | 16 |
63 | Wasberg | 59 | 4 | Janssen, Antonetta | 54 | landbouweres | 16 |
64 | Wasberg | 60 | 6 | Janssen, Johannis | 39 | landbouwer | 16 |
65 | Wasberg | 61 | 6 | Neerven, Jan van | 54 | landbouwer | 16 |
66 | Wasberg | 62 | 4 | Koppens, Antony | 35 | dagloner | 17 |
67 | Wasberg | 62a | 3 | Bouwmans. Henricus | 39 | wever | 17 |
68 | Haageind | 63 | 8 | Nooijen, Simon | 73 | landbouwer | 17 |
69 | Haageind | 64 | 9 | Hommen, Adam | 36 | fabrikant | 17 |
70 | Haageind | 64a | 5 | Schmitz, Johan | 30 | fabrikant | 18 |
71 | Haageind | 65 | 8 | Riet, Gerard van | 53 | notaris en burgemeester | 18 |
72 | Haageind | 66 | 5 | Kuijpers, Pieter | 58 | landbouwer | 18 |
73 | Haageind | 67 | 5 | Lammers, Joost | 69 | landbouwer | 19 |
74 | Haageind | 68 | 7 | Heuvel, Johannis van den | 63 | landbouwer | 19 |
75 | Haageind | 69 | 9 | Bertrams, Andries | 71 | landbouwer | 19 |
76 | Haageind | 70 | 6 | Smits, Martinus | 68 | landbouwer | 20 |
77 | Haageind | 71 | 8 | Gog, Johannis van | 63 | landbouwer | 20 |
78 | Haageind | 72 | 2 | Janssen, Dorothea Maria | 67 | spinster | 20 |
79 | Haageind | 73 | 2 | Enkevort, Johannis van | 34 | opziener der jagt | 20 |
80 | Haageind | 74 | 8 | Goossens, Gerardus | 41 | landbouwer | 20 |
81 | Haageind | 75 | 1 | Koolen, Joanna Maria | 44 | spinster | 21 |
82 | Haageind | 76 | 5 | Bertrams, Hendricus | 66 | landbouwer | 21 |
83 | Haageind | 77 | 4 | Thoro, Willem | 66 | landbouwer | 21 |
84 | Haageind | 78 | 1 | Elbers, Maria | 74 | spinster | 21 |
85 | Haageind | 79 | 4 | Bertrams,Willem | 62 | llandbouwer | 21 |
86 | Haageind | 80 | 8 | Jacobs, Theodorus | 52 | landbouwer | 22 |
87 | Haageind | 80a | 1 | Neerven, Maria van | 55 | spinster | 22 |
88 | Haageind | 81 | 6 | Berkmortel, Antony van den | 36 | landbouwer | 22 |
89 | Haageind | 82 | 9 | Aarts, Antony | 50 | landbouwer | 22 |
90 | Haageind | 83 | 6 | Haandel, Hendrina van | 69 | landbouwerse | 23 |
91 | Haageind | 84 | 7 | Claus, Willem | 56 | landbouwer | 23 |
92 | Haageind | 85 | 4 | Lieshout, Antony van | 69 | landbouwer | 23 |
93 | Haageind | 86 | 4 | Verdeuzeldonk, Antony | 69 | landbouwer | 24 |
94 | Haageind | 87 | 6 | Smits, Maria | 62 | landbouwerse | 24 |
95 | Haageind | 88 | 4 | Kuijpers, Johannis | 37 | landbouwer | 24 |
96 | Haageind | 88a | 2 | Bussel, Dirk van | 52 | dagloner | 24 |
97 | Haageind | 89 | 6 | Aarts, Arnoldus | 45 | landbouwer | 24 |
98 | Haageind | 90 | 7 | Veth, Johanna de | 40 | landbouwerse | 25 |
99 | Haageind | 91 | 2 | Maas, Hendricus | 33 | landbouwer | 25 |
100 | Haageind | 92 | 2 | Scheepers, Elisabeth | 69 | particuliere | 25 |
101 | Haageind | 93 | 3 | Kreekelberg, Gordianus | 29 | kleermaker | 25 |
102 | Haageind | 94 | 4 | Martines, Jan Samuel de | 72 | gepensioneerd officier | 25 |
103 | Haageind | 95 | 7 | Goossens, Maria | 83 | landbouwerse | 26 |
104 | Haageind | 96 | 1 | Heuvel, Joannamaria van den | 68 | spinster | 26 |
105 | Haageind | 96a | 2 | Gog, Jan van | 51 | metselaar | 26 |
106 | Haageind | 97 | 5 | Gog, Lambert van | 52 | wever | 26 |
107 | Haageind | 98 | 3 | Hetterschij, Paulus | 46 | ontvanger | 26 |
108 | Haageind | 99 | 6 | Mulders, Andries | 33 | bakker | 26 |
109 | Haageind | 100 | 8 | Flerks, Josina | 56 | winkelierster | 27 |
110 | Haageind | 101 | 6 | Noort, Wilhelmus Johannes van | 42 | particulier | 27 |
111 | Haageind | 102 | 5 | Mortel, Peter Gregorius van de | 30 | winkelier | 27 |
112 | Haageind | 103 | 5 | Mortel, Andries van de | 56 | timmerman | 28 |
113 | Haageind | 104 | 5 | Manders, Jacobus | 38 | wever | 28 |
114 | Haageind | 105 | 5 | Kusters, Johannis | 33 | schoenmaker | 28 |
115 | Haageind | 106 | 3 | Diktenzee, Willem | 49 | dagloner | 28 |
116 | Haageind | 107 | 3 | Roefs, Poulus Henricus Theodorus | 27 | bakker | 29 |
117 | Haageind | 107a | 6 | Welten, Adriaan | 34 | dagloner | 29 |
118 | Haageind | 108 | 7 | Wouters, Johannis | 42 | tapper | 29 |
119 | Haageind | 109 | 4 | Franssen, Thomas | 33 | wever | 29 |
120 | Haageind | 110 | 2 | Lammers, Joannamaria | 81 | spinster | 30 |
121 | Haageind | 111 | 3 | Smits, Antony | 72 | landbouwer | 30 |
122 | Haageind | 112 | 7 | Smits, Johanna | 73 | landbouwerse | 30 |
123 | Haageind | 113 | 4 | Neerven, Jan van | 69 | landbouwer | 30 |
124 | Haageind | 114 | 9 | Berne, Maria ver | 72 | landbouwerse | 30 |
125 | Haageind | 115 | 1 | Maria Kuijpers | 54 | spinster | 31 |
126 | Haageind | 115a | 4 | Munsters, Gevardus | 59 | dagloner | 31 |
127 | Haageind | 116 | 6 | Wetten, Arnoldus van | 45 | landbouwer | 31 |
128 | Haageind | 117 | 3 | Mortel, Arnoldus van de | 49 | timmerman | 31 |
129 | Haageind | 118 | 5 | Cox, Johannis | 58 | metselaar | 32 |
130 | Haageind | 119 | 5 | Mortel, Antony van de | 51 | wever | 32 |
131 | Haageind | 120 | 3 | Aldenzee, Peter | 31 | smid | 32 |
132 | Haageind | 121 | 9 | Mortel, Johannis van de | 30 | timmerman | 32 |
133 | Kerkeind | 122 | 7 | Pluijm, Gabriel | 63 | wever | 33 |
134 | Kerkeind | 123 | 5 | Brangers, Johannis Wilhelmus | 34 | kleermaker |