Iedere eerste maandagochtend en derde woensdagochtend van de maand kunt u ons van 10 tot 12 uur bezoeken in het heemhuis. |
Algemene begraafplaats (Deurne-centrum)
Vanouds was de algemene begraafplaats Deurne-centrum het katholieke kerkhof rondom de kerk. Met de komst van de politieke reformatie in 1648 werd het katholieke kerkhof een algemene begraafplaats, zowel voor katholieken als protestanten.
Met de teruggave van de grote kerk aan de katholieken en de bouw van de protestantse kerk werden de begraafplaatsen bij deze kerken bijzondere begraafplaatsen voor de aanhangers van de betreffende geloofsrichting. Maar wettelijk was bepaald dat iedere gemeente een algemene begraafplaats moest hebben voor overledenen die om een of andere reden niet op deze begraafplaatsen mochten of konden worden begraven. Waarschijnlijk voldeed Deurne niet aan die bepaling tot 1837 en zal er destijds ook weinig of geen behoefte aan zijn geweest.
Op 23 maart 1837 verkocht Johannis Kox, samen met zijn schoonzoon Pieter van Otterdijk, aan de gemeente Deurne een perceel van 500 m², zijnde een gedeelte van een groter perceel sectie C 650, aan de gemeente ten einde het zelve tot eene burgerlijke begraafplaats der gemeente Deurne te doen verstrekken. Ze ontvingen daarvoor 60 gulden.
Rond 1918 verkocht de gemeente de begraafplaats aan de katholieke kerkgemeente, die de grond heel hard nodig had voor vergroting van het te kleine katholieke kerkhof.