Bewerken van Tentoonstellingen
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De '''tentoonstellingen''' in het [[Heemhuis]] van [[ | De '''tentoonstellingen''' in het [[Heemhuis]] van [[heemkundekring H.N. Ouwerling]] worden verzorgd door de '''Werkgroep Tentoonstellingen'''. | ||
Er ontstaat een idee voor een onderwerp en dat wordt verder uitgewerkt. Daarna worden rond het thema voorwerpen, foto's en informatie verzameld. Daarbij put de werkgroep uit de eigen voorraad van de [[oudheidkamer]], de [[Bibliotheek (Heemhuis)|de bibliotheek in het heemhuis]], de werkgroep [[Beeld en Geluid]], de [[Werkgroep Documentatie|eigen documentatie]] enz. Ook | Er ontstaat een idee voor een onderwerp en dat wordt verder uitgewerkt. Daarna worden rond het thema voorwerpen, foto's en informatie verzameld. Daarbij put de werkgroep uit de eigen voorraad van de [[oudheidkamer]], de [[Bibliotheek (Heemhuis)|de bibliotheek in het heemhuis]], de werkgroep [[Beeld en Geluid]], de [[Werkgroep Documentatie|eigen documentatie]] enz. Ook wordt objecten uit particuliere collecties van leden, andere verenigingen of derden in bruikleen genomen. | ||
Bij de meeste tentoonstellingen is een gids in A-5 formaat te koop. | Bij de meeste tentoonstellingen is een gids in A-5 formaat te koop.<br> | ||
Meer informatie kunt u op betreffende pagina van de [http://www.heemkundekringdeurne.nl/tentoonstellingen.html website van heemkundekring H.N. Ouwerling] vinden. | |||
Regel 17: | Regel 18: | ||
!'''Gids beschikbaar''' | !'''Gids beschikbaar''' | ||
|----- | |----- | ||
|25 september 1982|| | |25 september 1982|| | ||
| [[Rond den Herd]] | |||
| [[Brandspuithuizen en brandweerkazernes in Deurne|Brandweerkazerne]] [[Martinetstraat]] | |||
|onbekend | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| | |12 september 1986||10 oktober 1986 | ||
| [[Levensloop 1840-1940]] | |||
| Hal [[gemeentehuis]] [[Deurne]] | |||
|ja | |||
|- | |- | ||
| | |mei 1990||augustus 1990 | ||
| [[Piet van Hoek (1916-1989)]] | |||
| n.v.t. | |||
|ja | |||
|- | |- | ||
| | |13 augustus 2000||| | ||
|[[D'n Deurnese mens; van wieg tot graf]] | |||
| n.v.t. | |||
|ja | |||
|- | |- | ||
| | |19 november 2000||februari 2001 | ||
|[[Wat de pot schaft]] | |||
| n.v.t. | |||
|ja | |||
|- | |- | ||
|9 december 2001||14 april | |9 december 2001||14 april 2002 | ||
| [[Winterheiligen]] | |||
| n.v.t. | |||
|ja | |||
|- | |- | ||
|mei 2002|| | |mei 2002|| | ||
|[[Natuurlijk Deurne]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|13 oktober 2002||9 februari 2003 | |13 oktober 2002||9 februari 2003 | ||
| [[Schrijvers & Dichters in Deurne]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|9 maart 2003|| | |9 maart 2003||11 januari 2004 | ||
| [[Drie generaties bakker Schiks]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| | |9 maart 2003|| | ||
| [['n Kijk op Heemkunde]] | |||
| n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
|8 februari 2004||9 mei 2004 | |8 februari 2004||9 mei 2004 | ||
| [[Aan tafel;seviesgoed en tafelgerei]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| | | zomer 2004|| | ||
|[[De nalatenschap van een Brabantse teut]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|14 november 2004||13 maart 2005 | |14 november 2004||13 maart 2005 | ||
|[[Boeken om naar te kijken]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|10 april 2005||14 augustus 2005 | | 10 april 2005||14 augustus 2005 | ||
| [[Sint Antonius-Abtgilde]]; 75 jaar heropgericht | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|11 september 2005||8 januari 2006 | | 11 september 2005||8 januari 2006 | ||
|- | | [[Winkelen in de vorige eeuw|Langs oude winkeltjes]] | ||
|12 maart 2006||9 juli 2006 | | n.v.t. | ||
| ja | |||
|----- | |||
| 12 maart 2006||9 juli 2006 | |||
| [[Molens in Deurne]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| 28 september 2006||14 januari 2007 | |||
| [[Bijgeloof, heksen en kwakzalverij ]] | |||
| ja | |||
|onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 11 februari 2007||10 juni 2007 | ||
| [[Vondsten van den zolder]] | |||
| n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 18 juli 2007||13 januari 2008 | ||
| [[Bijzondere dorpsfiguren uit de Deurnese samenleving]] | |||
| n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 10 februari 2008||8 juni 2008 | ||
| [[Van merklap tot borduurlap]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| | | 13 juli 2008||11 januari 2009 | ||
| [[Tradities en volksgebruiken ]] en [[Muzenzoon]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
|8 februari | | 8 februari 2009||14 juni 2009 | ||
| [[De Kei, oudste carnavalsvereniging in Groot Deurne]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| | | 12 juli 2009||10 januari 2010 | ||
|[[Herinneringen rond de bevrijding van Deurne]] | |||
| n.v.t. | |||
| ja | |||
|- | |- | ||
| | | 11 april 2010||23 mei 2010 | ||
| De Deurnese verkenner toen, de scout nu; over [[scouting]] Deurne | |||
| [[Openbare bibliotheek|Bibliotheek Deurne]] | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 7 juni 2010||12 september 2010 | ||
| [[Witte ge nog...]] | |||
|n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 8 oktober 2010||24 december 2010 | ||
| [[900 jaar bestuur in Deurne]] | |||
| Hal [[gemeentehuis]] [[Deurne]] | |||
| 1 dubbelzijdig gedrukt A-4tje | |||
|- | |- | ||
|23 | | 23 januari 2011||22 mei 2011 | ||
| [[Ter herinnering]] Onderwijs in Deurne | |||
|n.v.t. | |||
| nee | |||
|- | |- | ||
|12 | | 12 juni 2011||9 oktober 2011 | ||
| [[Hendrik Josephus Maria Wiegersma (1891-1969)]]<ref>Met de collectie volkskunst van Hendrik Wiegersma die de heemkundekring in bruikleen kreeg van [[Museum De Wieger]].</ref> | |||
|n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 13 november 2011||25 maart 2012 | ||
| [[Hendrik Nicolaas Ouwerling (1861-1932)]] t.g.v 150e geboortedag | |||
|n.v.t. | |||
| onbekend | |||
|- | |- | ||
| | | 14 oktober 2012||12 januari 2013 | ||
| [[Tentoonstelling Liessel 700 jaar historie]] | |||
|In de [[geitenstal]] bij het heemhuis | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 27 januari 2013||28 april 2013 | ||
| De andere hobby van onze leden. | |||
|nvt | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 26 mei 2013||22 september 2013 | ||
| 100 jaar Huize [[De Romein]] en 150 jaar [[Bijenhoudersvereniging St.-Ambrosius-Peelland]] | |||
|In de [[geitenstal]] bij het heemhuis | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 24 november 2013||24 mei 2014 | ||
| 200 jaar Koninkrijk en de onafhankelijkheid na 1813 | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 22 juni 2014||26 oktober 2014 | ||
| Het leven in 1964 | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 24 september 2014||25 januari 2015 | ||
| Deurne 70 jaar bevrijd | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 8 februari 2015||14 juni 2015 | ||
| 100 jaar elektrisch licht | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 28 juni 2015||25 oktober 2015 | ||
| Hoofdzaak | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 8 november 2015||26 februari 2016 | ||
| [[KDO]] | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 13 maart 2016||12 juni 2016 | ||
| Textiel in Deurne | |||
| n.v.t. | |||
|nee | |||
|- | |- | ||
| | | 26 juni 2016||09 oktober 2016 | ||
| Gezondheidszorg in Deurne | |||
| n.v.t. | |||
| | |nee | ||
|- | |- | ||
|22 juni 2024||13 oktober 2024||De moestuin||n.v.t.||nee | |22 juni 2024||13 oktober 2024||De moestuin||n.v.t.||nee | ||
Regel 137: | Regel 223: | ||
|} | |} | ||
[[categorie:tentoonstelling van de heemkundekring| ]] | [[categorie:tentoonstelling van de heemkundekring| ]] |