Bewerken van Legpenning in zilver
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De '''"legpenning in Zilver"''' van de [[gemeente Deurne]] is na [[Ereburger van Deurne| | De '''"legpenning in Zilver"''' van de [[gemeente Deurne]] is na [[Ereburger van Deurne|Ereburger]] de hoogste gemeentelijke onderscheiding en wordt uitgereikt aan personen die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Deurnese gemeenschap. | ||
Onderstaande lijst is nog verre van compleet!! | Onderstaande lijst is nog verre van compleet!! | ||
Regel 7: | Regel 7: | ||
! Gedecoreerde | ! Gedecoreerde | ||
! Verdiensten | ! Verdiensten | ||
|- | |||
|?||[[Henk van de Kerkhof|Kerkhof, Henk van de]]|| | |||
|- | |||
|?||[[Reinier Ewaldus Bartholomeus Beijers (1909-1992)|Beijers, Nierke]]||bestuurslid en secretaris [[Animato]] | |||
|- | |||
|1971||[[frater Francino|Francino, frater]]||[[De Wilberttamboers]], jeugdwerk algemeen | |||
|- | |- | ||
|1980||Hendrikx, C.S. | |1980||Hendrikx, C.S. | ||
|- | |- | ||
|1980||[[ | |1980||[[Anny Goossens|Goossens, Anny]]||administratrice Wit-Gele Kruis | ||
|- | |||
|1980||[[Henricus Johannes Rijnders (1928-1995)|Rijnders, Harrie]]||18 jaar wethouder | |||
|- | |||
|1980||[[Cornelis Johannes Verberne (1915-1983)|Verberne, Cees]]||secretaris-penningmeester [[stichting Sint-Willibrordus]] | |||
|- | |||
|1980||[[Theodorus Fransen (1905-1984)|Fransen, Dorus]]||Verenigingsleven [[Vlierden]] | |||
|- | |||
|1982||[[Albertus Arnoldus Josephus van Asten (1912-1997)|Asten, Bert van]]||div. functies o.a. voorzitter van Rabobank en [[zuivelfabriek Sint Isidorus]] | |||
|- | |||
|1984||[[Willibrordus Maria Knijnenburg (1928-1995)|Knijnenburg, Willy]]||div. functies [[Koninklijke Harmonie Deurne|Harmonie Deurne]], [[Sint-Willibrordspelers]], circus [[Het Hoefke]] | |||
|- | |||
|1985||[[Antonius Johannes van Osch (1920-2000)|Osch, Toon van]]|| bijzondere verdienste voor de gemeenschap van Deurne. | |||
|- | |||
|1985||[[Jo Terruwe|Terruwe, Jo]]||vakantiekampen, [[De Wilberttamboers]], Deurnese mannenkoor | |||
|- | |- | ||
| | |1985|| [[Zusters Franciscanessen]]|| 100 jaar zorg voor volksgezondheid en onderwijs in Deurne. | ||
|- | |- | ||
| | |1985||[[Henricus Theodorus Petrus Sauvé (1918-1994)|Sauvé, Harrie]]||gemeentebode, 40 jaar marktmeester | ||
|- | |- | ||
| | |1985||[[Theo van Bree|Bree, Theo van]]||[[fanfare Wilhelmina]], correspondent div. kranten, missie, vastenactie | ||
|- | |- | ||
| | |1985||[[Petrus Johannes van Wijk (1924-2000)|Wijk, Piet van]]||internist, medisch directeur, Rode Kruis | ||
|- | |- | ||
|1986|| | |1986|| E.J.Th.M. Sweere || onderwijs Sancta Maria. | ||
|- | |- | ||
|1986||[[ | |1986||[[Martien Keunen|Keunen, Martien]]||verslaggever, personeel [[Hatéma]], veel verdiensten Deurnese gemeenschap | ||
|- | |- | ||
|1986|| | |1986||[[Henricus Catharina Anna Maria Tops (1935)|Tops, Hein]]||pastoor-deken | ||
|- | |- | ||
| | |1986||[[Marius Godefridus van Loon (1921-2003)|Loon, Marius van]]||oprichter duivenclub [[Luchtreizigers]], voetbal, correspondent | ||
|- | |- | ||
| | |1986||A.A.M. Bloemen||agrarische gemeenschap. | ||
|- | |- | ||
| | |1986||M.F.van Otterdijk|| voor de gemeenschap Vlierden. | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Arnoldus Johannes van Gisteren (1924-2004)|Gisteren, Nol van]]||Deurnese gilden, geschiedschrijving [[Tweede Wereldoorlog]] | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Elisabeth Maria Reijnders (1903-2002)|Reijnders, Beth]]||oprichtster en secretaresse van [[Ziekentriduüm]] | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Carel Ververs|Ververs, Carel]]||chirurg, [[Ziekenhuis Deurne moet blijven]], Zorgenkind | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Peter Vink|Vink, Peter]]||talloze culturele en sociaal-maatschappelijke acitiveiten | ||
|- | |- | ||
| | |1990||[[H. van den Akker|Stevens-van den Akker, H]]||afd. Deurne Veilig Verkeer Nederland | ||
|- | |- | ||
| | |1990||[[Jan Lichteveld|Lichteveld, Jan]]||Ondernemer, raadslid, bestuurder | ||
|- | |- | ||
| | |1990||[[Frits van Oosterhout|Oosterhout, Frits van]]||[[harmonie Sint Cecilia]], [[Stichting Wielercomite Liessel]], [[Stichting Evenementen Deurne]] | ||
|- | |- | ||
| | |1991||[[Harrie Matheij|Matheij, Harrie]]||voorzitter carnavalsvereniging [[de Heikneuters]] | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Henricus Franciscus van de Weijer (1937)|Weijer, | |1991||[[Johannes Marinus Liebreks (1929-2015)|Liebreks, Jan]]||voorzitter [[harmonie Sint Cecilia]], [[Liessel]]se gemeenschap | ||
|- | |||
|1992||[[Frans Janssens|Janssens, Frans]]||huisarts, bestuurslid basisschool [[Zeilberg]] en [[Mater Amabilisschool]] | |||
|- | |||
|1993||[[Cor Luijten|Luijten, Cor]]||Bestuur kruisvereniging Helenaveen, parochiewerk, bejaardenwerk | |||
|- | |||
|1994||[[Martien Verbruggen|Verbruggen, Martien]]||secretaris/zaakvoerder tuinbouwver. Deurne, [[De Watervrienden]] | |||
|- | |||
|1996||[[Piet te Walvaart|Walvaart, Piet te]]||bestuurlid van div. maatschappelijke en culturele organisaties in Deurne | |||
|- | |||
|1997||[[Henricus Franciscus van de Weijer (1937)|Weijer, H. van de]]||directeur Rabo-bank Vlierden, Boerenstand, fanfare, [[Missiethuisfront]] | |||
|- | |||
|1997||[[Joep Coppens|Coppens, Joep]]||voorzitter [[heemkundekring H.N. Ouwerling]], [[Monumentencommissie Deurne|monumentencommissie]] | |||
|- | |- | ||
|1997||[[Pierre Gielen|Gielen, Pierre]]||50 jaar lid [[Sint Willibrordusfanfare]] [[Neerkant]] | |1997||[[Pierre Gielen|Gielen, Pierre]]||50 jaar lid [[Sint Willibrordusfanfare]] [[Neerkant]] | ||
Regel 54: | Regel 86: | ||
|1997||[[Toon van Bussel|Bussel, Toon van]]||voorzitter [[Boerenbond]] | |1997||[[Toon van Bussel|Bussel, Toon van]]||voorzitter [[Boerenbond]] | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Adrianus Josephus Maria Pigmans (1932-2004)|Pigmans, | |1997||[[Adrianus Josephus Maria Pigmans (1932-2004)|Pigmans, Ad]]||25 jaar pastoor | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Cor Keeren|Keeren, Cor]]||[[Deurnese Brandweer]] | |1997||[[Cor Keeren|Keeren, Cor]]||[[Deurnese Brandweer]] | ||
|- | |- | ||
|1998||[[Rennie van Windt|Windt, Rennie van]]||Ziekenbezoek, zangkoor, [[Literair Café Deurne]], [[Omroep Deurne]] | |1998||[[Rennie van Windt|Windt, Rennie van]]||Ziekenbezoek, zangkoor, [[Literair Café Deurne]], [[Omroep Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|1998||[[Geerd Jansen|Jansen, Geerd]]||voorzitter Carnavalsvereniging [[De Peelstrekels]] | |1998||[[Geerd Jansen|Jansen, Geerd]]||voorzitter Carnavalsvereniging [[De Peelstrekels]] | ||
|- | |||
|1999||[[Jan Gerrits|Gerrits, Jan]]||dir. [[Rabobank Helenaveen]], school- en parochiebestuur, [[Fonds Koning Willem III]] | |||
|- | |- | ||
|1999||[[Oda de Graaf|Graaf, Oda de]]||vrouwenemancipatie, [[Mater Amabilisschool]] | |1999||[[Oda de Graaf|Graaf, Oda de]]||vrouwenemancipatie, [[Mater Amabilisschool]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[ | |1999||[[M. Hoppenbrouwers|Hoppenbrouwers, M.]]||[[notariaat Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[Wim Jans|Jans, Wim]]||directeur [[Rabobank Neerkant]] | |1999||[[Wim Jans|Jans, Wim]]||directeur [[Rabobank Neerkant]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[Frans van de Vrande|Vrande, Frans van de]]||voorzitter [[Rabobank Deurne]] | |1999||[[Frans van de Vrande|Vrande, Frans van de]]||voorzitter [[Rabobank Deurne]] | ||
|- | |||
|2000||[[Martha Gerarda van Galen (1923-)|Egberta, zuster]]||Rijtven, gehandicaptenzorg | |||
|- | |- | ||
|2000||[[Gerard Lutters|Lutters, Gerard]]||van [[Bouwbedrijf Lutters]] en voorzitter van het [[Deurnes Industrieel Contact]] | |2000||[[Gerard Lutters|Lutters, Gerard]]||van [[Bouwbedrijf Lutters]] en voorzitter van het [[Deurnes Industrieel Contact]] | ||
|- | |||
|2000||[[Theo van Daele|Daele, Theo van]]||schoolleider, [[Forto]], [[Tijl Uilenspiegelschool]], NCB, jeugdorkest, parochie | |||
|- | |||
|2001||[[Gerard Jansink|Jansink, Gerard]]||[[Lionsclub]], [[VVV]], [[De Wieger]], [[Stichting Deurne Promotion]], [[Stichting Willibrord]] | |||
|- | |- | ||
|2001||[[Gerard Verhappen|Verhappen, Gerard]]||[[Oranjevereniging]], [[Koninklijke Harmonie Deurne]], [[Rode Kruis afdeling Deurne]] | |2001||[[Gerard Verhappen|Verhappen, Gerard]]||[[Oranjevereniging]], [[Koninklijke Harmonie Deurne]], [[Rode Kruis afdeling Deurne]] | ||
Regel 82: | Regel 118: | ||
|2002||[[Jan van der Zanden|Zanden, Jan van der]]||voorzitter [[Woningbouwvereniging Bergopwaarts]] | |2002||[[Jan van der Zanden|Zanden, Jan van der]]||voorzitter [[Woningbouwvereniging Bergopwaarts]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[ | |2003||[[Louis van de Burgt|Burgt, Louis van de]]||voorzitter [[KBO]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[Theo Naus|Naus, Theo]]||directeur [[Rabobank Deurne]] | |2003||[[Theo Naus|Naus, Theo]]||directeur [[Rabobank Deurne]] | ||
Regel 88: | Regel 124: | ||
|2003||[[Wim Smits|Smits, Wim]]||100 jaar uitgave door Boerenbond Deurne van [[Weekblad voor Deurne]] | |2003||[[Wim Smits|Smits, Wim]]||100 jaar uitgave door Boerenbond Deurne van [[Weekblad voor Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[ | |2003||[[Jan Manders|Manders, Jan]]||voorzitter Boerenbond Deurne | ||
|- | |- | ||
|2006||[[ZLTO afd. Deurne]]|| | |2006||[[ZLTO afd. Deurne]]||10-jarig bestaan | ||
|- | |- | ||
|2008||[[Karel Knapen|Knapen, Karel]]||basisonderwijs Vlierden | |2008||[[Karel Knapen|Knapen, Karel]]||basisonderwijs Vlierden | ||
|- | |- | ||
|2008||[[ | |2008||[[Berry van der Schaaf|Schaaf, Berry van der]]||carnavalsvereniging [[Carnavalsvereniging De Pottenbakkers]] en Zeilbergse gemeenschap | ||
|- | |- | ||
|2009||[[Bert van 't Klooster|Klooster, Bert van 't]]||Boerenbond Deurne | |2009||[[Bert van 't Klooster|Klooster, Bert van 't]]||Boerenbond Deurne | ||
Regel 106: | Regel 138: | ||
|2009||[[Bert ter Voert|Voert, Bert ter]]||Dorpsraad Neerkant | |2009||[[Bert ter Voert|Voert, Bert ter]]||Dorpsraad Neerkant | ||
|- | |- | ||
|2010||[[Jan van der Steen|Steen, Jan van der]]||Voorzitter raad van commissarissen Bergopwaarts | |||
|2010||[[ | |||
|- | |- | ||
| | |2010||[[Antonia Johanna van Raaij (1920-2016)|Osch-van Raaij, Tonny van]]||o.a. werknemers Oskomera, Rode Kruis, Missieclub, mantelzorg | ||
|- | |- | ||
| | |2010||[[Joh Coolen|Coolen,Joh]]||muzikale koorleiding en -organisatie | ||
|- | |- | ||
|2011||[[Eimericus Hubertus Angelinus Gerardus Ahout (1932 | |2011||[[Eimericus Hubertus Angelinus Gerardus Ahout (1932)|Ahout,Eim]]||25 jaar lid; 14 jaar voorzitter [[Stichting Oranjevereniging Deurne]] mede-initiatiefnemer [[Jeugdstad]] | ||
|- | |- | ||
|2011||[[Jeanne Melief | |2011||[[Jeanne Melief|Melief, Jeanne]]||Mangs maskerparade | ||
|- | |- | ||
| | |2011||[[Sanne van Paassen (1988)|Paassen, Sanne van]]||Wereldbeker Veldrijden seizoen 2010/2011 | ||
|} | |} | ||
Derde en | |||
Derde en laatste niveau bij de gemeentelijke onderscheidingen is de [[Penning van Verdienste]] | |||
[[Categorie:Legpenning van de gemeente Deurne| ]] | [[Categorie:Legpenning van de gemeente Deurne| ]] |